Zumbucca (model šitý od 01/2015)


Ergonomický nosič Zumbucca je vyrábaný na objednávku priamo na Slovensku.

Koncom roka 2014 prešiel nosič výraznými zmenami, ktoré hodnotím veľmi pozitívne a od začiatku roku 2015 sa vyrába nový model.

Recenziu staršieho  modelu (ktorý sa už nešije a kúpiť ho teda môžete len z druhej ruky) sme vám v minulosti priniesli na našom webe . Recenzia, ktorú práve čítate, je recenziou nového modelu.

Výrobca uvádza, že je určený na nosenie detí od 2 mesiacov do cca 3rokov. So spodnou hranicou sa plne stotožňujem a na základe vlastnej skúsenosti si myslím, že je vhodný do veku cca 2,5 roka, samozrejme v závislosti od veľkosti dieťaťa - pri drobnejších deťoch pokojne i do 3 rokov.

V Zumbucce sa dá nosiť vpredu, na boku i na chrbte, čo využijete najmä pri trošku starších, ťažších deťoch, keďže nosiaci váhu dieťaťa na chrbte pociťuje menej ako pri nosení vpredu.


 

Materiál

Nosič je vyrábaný zo 100% bavlnenej látky alebo šatkoviny, čiže kupujúci má možnosť výberu. Šatkovina v porovnaní s bavlnenou látkou je mäkkšia, poddajnejšia a príjemnejšia na dotyk. Každý nosič je originálom, nenájdete dva nosiče vyrobené z tej istej látky/šatkoviny, čo považujem za veľmi atraktívnu výhodu.

Látku/šatkovinu si záujemca volí z ponúkaných možností (na výber býva 5 - 10 rôznych látok/šatkovín), ktoré výrobca obmieňa približne každé dva týždne. Farebné a vzorované prevedenie je teda veľmi pestré a záleží len na preferenciách nosiaceho, aké si vyberie.

Novinkou je i možnosť nechať si na chrbtovú opierku ručne vyšiť motív podľa želania.

Bedrový pás

Je možné vyhotoviť ho v dvoch prevedeniach – štandardný alebo spevnený. Túto možnosť voľby veľmi vítam. Hoci sama preferujem pevné bedrové pásy, iným nosiacim naopak vyhovuje štandardný, mäkkší bedrový pás. Je ťažké slovami opísať rozdiel medzi nimi, najlepšie je vyskúšať si oba a rozhodnúť sa na základe vlastného pohodlia. Osobne by som prijala, ak by látka bedrového pásu bola dlhšia a teda po väčšej dĺžke vypodložila popruh bedrového pásu. Spona bedrového pásu je istená trojmo, čo zvyšuje bezpečnosť nosiča.

Ramenné popruhy

dostatočne široké a vystužené, takže ma ani pri dlhšom nosení nerezali, neťahali.

Chrbtová opierka

Jedným slovom – dokonalá! Najúžasnejšie na nej je, že sa jej šírka i výška dá flexibilne upravovať a teda „rastie s dieťaťom“. Šírka stiahnutím/uvoľnením šnúrok a výška pomocou popruhov. Vďaka tomu je nosič možné nastaviť tak, že nádherne sadne 2 mesačnému i 2,5 ročnému dieťaťu. Pre mňa jeden obrovitánsky bonus. Výrobca uvádza výšku chrbtovej opierky 32 – 44cm a šírku 27 – 42cm.

Novorodenencká vložka

Nie je súčasťou nosiča, no napriek tomu sa dá nosič použiť už od spomínaného 2. mesiaca.

Kapucňa

Je fixnou súčasťou nosiča. Je zložená a schovaná v hornej časti chrbtovej opierky. Pri použití sa z vrecka jednoducho vyberie a gumičkami uchytí o gombíky vo vrchnej časti ramenných popruhov.

Úložné priestory

K dispozícii, bohužiaľ, nie je žiadna kapsička ani iný úložný priestor.

Cena

Bavlnená od 80Eur, šatková od 75Eur (ak dodáte vlastnú šatku) alebo od 95Eur (ak vám šatku zabezpečí výrobca).

Údržba

Výrobca odporúča ručné pranie.

Veta na záver:

Pre mňa najlepší nosič na trhu (ak hovoríme o nosičoch v cenových reláciách do 150Eur). Nosič slovenskej výroby vhodný pre deti vo veku 2mesiacov až 2,5-3 rokov, pre nosiacich rôznych postáv, ktorí si môžu vybrať nielen svoju jedinečnú farebnú  a vzorovanú kombináciu, ale takisto zvoliť medzi rôznymi typmi bedrového pásu.

Výhody:

Jednoznačne flexibilita chrbtovej opierky, každý kus je originálom – možnosť voľby látky/šatkoviny nosiča, možnosť výberu typu bedrového pásu, príjemný materiál, nastaviteľná na rôzne typy postavy, kúpou podporujete slovenského výrobcu

Nevýhody:

nosič zatiaľ neprešiel procesom testovania a certifikácie, chýbajúce úložné priestory

 

Fotky: Evička - 2r2m, 88cm, Adrianka - 6týždňov

FB: https://www.facebook.com/SikovneRukyBakicova

 

 


 


Katarína Eliašová