Mgr. Jana Hokši Felcanová

Od júna 2013 sa stala mamou dnes 2 ročného šidielka Lucky. Alfou a omegou pri starostlivosti o dieťa je pre ňu kontaktné rodičovstvo. Okrajovo sa venuje všetkým jeho súčastiam (dojčenie, BKM, spoločné spanie, citlivý a vnímavý prístup k dieťaťu).

Hlavnou náplňou popri materskej „dovolenke“ je pre ňu podpora nosenia a nosiacich mamičiek. Od júna 2014 sa stala oficiálne poradkyňou nosenia po absolvovaní kurzu pre lektorky viazania šatiek vbavlnce.cz.

Organizuje kurzy, akcie či podporné skupiny pre nosiace mamičky. Poskytuje osobné, telefonické aj mailové poradenstvo a zároveň je zakladateľkou webového projektu Chcem nosiť a následne i Občianskeho združenia Chcem nosiť.

HODNOTENIE
(prečítajte si, čo o Hokšinej aktivite napísali iné mamičky a budeme rady aj za vašu skúsenosť;))

Mgr. Katarína Eliašová

Mama 2 ročnej nosenej a dojčenej dcérky Evičky. Momentálne na rodičovskej dovolenke. Od januára 2014 poradkyňa nosenia a od mája 2014 poradkyňa pri dojčení o.z. MAMILA.

Organizuje rôzne akcie týkajúce sa nosenia a dojčenia, poskytuje osobné i telefonické poradenstvo, neustále sa v oboch problematikách vzdeláva.

Je i držiteľkou certifikátov za absolvovanie kurzov na tému Montessori pedagogiky.

Vedie podpornú skupinu nosenia detí, podpornú skupinu dojčiacich matiek a pomáha v Montessori kútiku MC Budatko.


 

HODNOTENIE
(prečítajte si, čo o Katkinej aktivite napísali iné mamičky a budeme rady aj za vašu skúsenosť;))

Mgr.art. Anna Kališová

Matka dvoch detí - Aničky (2008) a Viktorka (2013). Od Viktorkovho narodenia sa začala intenzívne venovať zdravému noseniu detí. Nie ako lektorka nosenia, no ako lektorka tanca s dieťatkom v nosiči/šatke pod značkou Mamadance

Tancu sa venuje od 4 rokov, kedy začala navštevovať FS Vienok a skončila až v Lúčnici po 8 ročnom pôsobení v roku 2006. Už ako malá bola presvedčená, že raz bude učiteľka.

Okrem "nosičského tanca" sa venuje aj šitiu. Túto záľubu vedela rovnako prepojiť s nosením. V jej repertoári môžete nájsť mini nosiče pre bábiky a namieru šité vsadky do búnd, mikín, kabátov či dokonca kompletné premeny nenosičských búnd na nosičské. Ďalej na objednávku vyrába Ring Slingy a rôzne druhy doplnkov zo šatkoviny.

HODNOTENIE
(prečítajte si, čo o Ankinej aktivite napísali iné mamičky a budeme rady aj za vašu skúsenosť;))

Bc. Danka Vargová

Od októbra 2013 mamička 1,5 ročného Riška. Od jeho narodenia sa zaoberá nosením. Jej rukami už prešlo množstvo pevných šatiek a ergonomických nosičov.

Od marca 2015 poskytuje kvalifikované poradenstvo vďaka absolvovaniu kurzu pre lektorky viazania šatiek vbavlnce.cz.

Popri materskej „dovolenke“ externe študuje Magisterský stupeň Sociálnej práce. V tejto oblasti sa sústreďuje hlavne na prácu s rodinou, krízovú intervenciu a poradenstvo. V prístupe k dieťatku uplatňuje Vzťahovú výchovu a kontaktné rodičovstvo. Pôsobí a žije v Devínskej Novej Vsi, kde sa zároveň angažuje pri vytváraní Materského centra.


 

HODNOTENIE
(prečítajte si, čo o Dankinej aktivite napísali iné mamičky a budeme rady aj za vašu skúsenosť;))