Popis k jednotlivým krokom nájdete po kliknutí na foto/obr.

Bočné úväzy sú všetky asymetrické, t.z. zaťažujú len jednu stranu nosičovho chrbta. Je výhodné mať krátku šatku, aby sa strany dali lepšie striedať. Výborná poloha pre zvedavcov. 

VIDEO
Dojčenie v tejto polohe (cca od 4.min.)

ODPORUČENIE: Krátka šatka (najkratšia cca 2,7m), pevná šatka, najrýchlejší a najlepšie doťahujúci úväz na boku - celý čas si ho viete manažovať, umiestnenie uzla = ring sling = možnosť vytvorenie ring slingu, uzol nikde netlačí ako napr. pri Koníkovi.

VIDEO

ODPORUČENIE: Krátka šatka (najkratšia cca 2,7m), pevná šatka, uťahuje sa lepšie než Rebozo (Rebozo je nutné doťahovať cez chrbát a rameno, Ring Sling priamo poza chrbátik dieťatka - viď foto 11 a 12); výhoda oproti šitému Ring Slingu je ďalšia variabilita použitia - úväzy s najkratšou šatkou.

VIDEO

ODPORUČENIE: Krátka šatka (môže byť aj dlhšia - možnosť lepšie zaistiť dieťa, no pri zmene strán ho treba stále rozväzovať), pevná šatka, uzol môže medzi lopatkami tlačiť, potrebujete mať odhad - uzol je na chrbte = nedá sa tak jednoducho doťahovať.

VIDEO

ODPORUČENIE: Krátka šatka (môže byť aj dlhšia - možnosť lepšie zaistiť dieťa, no pri zmene strán ho treba stále rozväzovať), pevná šatka, veľmi komplikovaný úväz = skutočne pre "labužníkov", z hľadiska účelu (rýchlosť a jednoduchosť úväzov na bok) mi príde zbytočný.

ODPORUČENIE: Stredne dlhá šatka, pevná šatka, kvôli krížu je pre striedanie strán nutné úväz vždy rozviazať a opätovne zviazať, lepšie istí dieťa.