Odkedy sa nosenie rozširuje do sveta, vymýšľajú sa stále nové a nové úväzy. Mnoho z nich je aspoň podľa mňa zbytočne komplikovaných, nepraktických a čas zaberajúcich. Opäť som teda vybrala len tie, ktoré ja považujem za "zmysluplné" a z ktorých som aspon cca 80% aj reálne využila.

Základom pre všetky úväzy a rovnako najvhodnejším úväzom pre novorodenca je kríž s kapsou vo vnútri. Existujú aj ďalšie typy úväzov na bruchu, napr. "predviazacie", kedy potrebujete dieťa rýchlo vložiť a vyložiť (pri cestovaní, nakupovaní, "bezplienkovaní" a pod.). Staršie a zvedavé deti sa obľubujú nosiť na boku (bočné úväzy sú však asymetrické - je potrebné buď striedať strany alebo nosiť len kratšie časové úseky). A do tretice - staršie, zvedavé a ťažšie deti sa rady nosia na chrbte (stále sa však môžu nosiť aj vpredu ;)).

Na chuť si tu prídu aj fajnšmekri "estetických úväzov" (napr. ukončenia úväzov na chrbte ako dvojitý hammock či ruksak) či majitelia krátkych šatiek

Špeciálnou kategóriou sú úväzy pre dvojičky či tandemové nosenie alebo návody pre ergonomické nosiče.


Ak by sa vám ale opäť málilo, neváhajte kliknúť na ktorýkoľvek zdroj alebo odkaz ;) Nejde mi totiž o duplicitný obsah, ale o funkčnosť a výber toho Naj :)

ZDROJE:

Ilustračné fotonávody
https://www.4babies.cz
www.nosenideti.cz