Popis k jednotlivým krokom nájdete po kliknutí na foto/obr.

Úväzy na chrbát sa začínajú používať, keď je dieťa už ťažšie (cca nad 9kg; neznamená to však, že ho nemôžete stále nosiť aj vpredu). Taktiež vhodné pre zvedavcov, pre tehotné (už nemôžu prvé dieťatko nosiť vpredu), keď potrebujete variť alebo upratovať, jednoducho mať voľné nielen ruky ale aj priestor pred sebou ;)

VIDEO
 Ďalšie možnosti ukončenia

Xena :)

ODPORUČENIE: Môže byť dlhšia aj kratšia šatka, pevná šatka (elastickú pri ťažšom dieťati nedokážete poriadne utiahnuť, dieťa sa bude zakláňať a vás bude šatka ťahať na ramenách), najrýchlejší úväz na chrbát.

Saltwater
Half saltwater
Poppins
Poppins 2

ZDROJ OBR. 2: www.ellevill.com,

ODPORUČENIE: Dlhá šatka, pevná šatka, lepšie istí dieťa ako batoh (1 pruh látky cez dieťa navyše), lepšie rozkladá váhu, ideálny na dlhšie prechádzky, najestetickejšie ukončenia :).

VIDEO

ODPORUČENIE: Dlhá šatka (5, 6), pevná šatka, najlepšie istí dieťa (2 pruhy látky cez dieťa navyše), výborne rozkladá váhu, ideálny na dlhšie prechádzky, vhodný do chladného počasia, dieťa má horší rozhľad ako pri batohu alebo dvojitom hammocku.

Wiggleproof

VIDEO

Ďalšie možnosti ukončenia:

                                            Sweetheart                                               Sweetheart s krúžkami

                                                      

                                                  VIDEO                                                                    VIDEO

ODPORUČENIE: Dlhá šatka (5,6) pre klasický wigglepfoor, sweetheart a tretiu krúžkovú variantu, dĺžka 4,5 pre sweetheart ukončený krúžkami, pevná šatka, najlepšie istí dieťa (2 pruhy látky cez dieťa navyše), lepšie rozkladá váhu, ideálny na dlhšie prechádzky, dieťa sa dá posadiť vysoko na chrbát, má perfektný výhľad, vhodný do chladného počasia.

RRRR - (reinforced rear rebozo rucksack)

VIDEO
Ďalšie možnosti ukončenia

ODPORUČENIE: Krátka/najkratšia šatka (2), pevná šatka, istí dieťa lepšie ako batoh(1 pruh látky cez dieťa navyše), lepšie rozkladá váhu, ideálny na dlhšie prechádzky, výborný úväz na chrbát pre krátku šatku.