Popis k jednotlivým krokom nájdete po kliknutí na foto/obr.

Úväzov vpredu je najviac. Pri výbere vám môže pomôcť aj:
typ šatky (elastická, pevná), ročné obdobie (napr. kríž s kapsou von neodporúčam na leto), predmet nosenia (nutné vyberanie alebo vkladanie, dlhšia prechádzka, manipulácia so šatkou vonku a pod.), hmotnosť dieťaťa (elastická šatka má váhové obmedzenie).

VIDEO

ODPORUČENIE: Dlhšia šatka, môže byť aj pevná, aj elastická šatka, ideálny úväz na kojenie + keď pri ňom dieťa zaspí, pre deti, ktoré sú rady a dlho na prsníku, nenahraditeľné pri dvoch deťoch, jediná možná alternatíva spomedzi kolísok (viac info v záložke AKO NOSIŤ).

ODPORUČENIE: Kratšia šatka, pevná šatka, úväz sa dá predpripraviť = vhodný na cestovanie alebo keď potrebujete dieťa vyberať a vkladať, jednoducho sa doťahuje.

VIDEO
Dvojitý kríž s krúžkom na chrbte (krátka šatka)

ODPORUČENIE: Dlhšia šatka (5, 6), elastická šatka, úväz sa dá predpripraviť = vhodný na cestovanie alebo keď potrebujete dieťa vyberať a vkladať. Ťažšie sa doťahuje než JEDNODUCHÝ KRÍŽ = Voľba úväzu (či jednoduchý alebo dvojitý kríž) závisí od dĺžky šatky, ktorú máte.

VIDEO

ODPORUČENIE: Dlhšia šatka (6, 7), elastická šatka, úväz sa dá predpripraviť, veľmi ťažko sa doťahuje - je potrebný istý odhad, výhoda v zime - dieťa je zakryté až troma pruhmi látky.

VIDEO menšie dieťa
VIDEO väčšie dieťa

ODPORUČENIE: Kratšia šatka (3, 4), pevná šatka, ťažšie sa doťahuje, potrebná istá zručnosť, prehnutie látky cez rameno obmedzuje nosiaceho pri vykonávaní činností, dieťa je menej istené ako pri úväzoch s kapsou.